Előadások |
Tanfolyamok |
Tudományos eredményeink, képességeink és élményeink felülvizsgálata után tarthatatlanná válik az elképzelés, miszerint gondolatainkat az agy hozza létre, és tarthatatlanná válnak az evolúció kezdeteiről alkotott feltételezések is. A halál utáni, valamint a születés előtti élet lehetősége már nem hit kérdése, hanem fizikai törvényszerűség. Megdöbbentően új világkép ez, ami a léttel kapcsolatos kérdéseink többségére választ adhat.
Ajánlások
1.
A TUDÁS időtlen, és végtelen. Az egész Univerzum ennek a TUDÁS-nak a játéka, tükröződése, megtestesülése. "Kezdetben vala az IGE"- írja a Biblia. A történelem során a különböző vallások a különböző korok, és kultúrák nyelvén fogalmazták meg az ősi TUDÁS főbb törvényszerűségeit, és adtak gyakorlati útmutatót az élethez az emberek számára. A mai materialista tudomány is egyre több részletét tárja fel ezen természeti törvényeknek, de még korán sem ad olyan átfogó képet, hogy az útmutatóként szolgálhatna a modern kor emberének. Ezt a hiányt, és a belőle fakadó zűrzavart töri meg "A Végső Valóság" A mű első fele a reál, és műszaki érdeklődésűek szóhasználatában, míg a második fele a humán beállítottságúak nyelvezetén lebbenti fel a fátylat az emberi lét legfontosabb összefüggéseiről, és nyújt bepillantást a mindennapjainkat, az életünk minőségét meghatározó végtelen TUDÁS mélységeibe. A mindenkiben ott lakozó belső ÉN tisztánlátására építve ad olyan iránytűt, mely segít eligazodni korunk útvesztőiben, segít harmóniába kerülni önmagunkkal, és a világgal.
Dr. Brezovits László
Kutatómérnök, környezetgazdász
2.
Fenyő Márta fizikus vagyok, a polarizált fényterápia feltalálója. Ez a fényterápia az 1980-as évek elején született találmány, eleinte az EVOLITE, később a BIOPTRON lámpa formájában öltött testet.
Fizikus lévén, a világ, a természet jelenségeit, az ember biológiáját mindeddig kizárólag az általunk tanult anyagi világ összefüggéseivel, törvényeivel próbáltam megérteni, magyarázni. Még egyetemista koromban ugyan kidolgoztam egy ún. - harmadik utas - filozófiai szemléletet, amelynek alapját az - univerzális törvény - képezte, tehát megvolt bennem a nyitottság és a törekvés, hogy világunk dolgait magasabb rendű összefüggések segítségével magyarázzam, de ennek ellenére - vagy ezzel együtt - új és más világ tárult fel előttem, amikor elolvastam Balogh Béla A VÉGSŐ VALÓSÁG c. könyvét. Nehezen és lassan haladtam, mert nehéz volt megemészteni a világ eme teljesen más megközelítését, mint amivel eddig találkozhattunk.
Elárulom, hogy mivel tudott ez az új filozófia engem is levenni a lábamról.
Két dologgal.
Az első: próbáltam, de nem sikerült cáfolnom az alaptéziseit az anyagi világ általam ismert fizikai, kémiai, biológiai törvényeivel, összefüggéseivel.
A második: sok olyan kérdés válik eme új filozófiai közegben megválaszolhatóvá, amelyeket eddig csak feltettünk, amelyek izgattak bennünket, de egységes, mindenki számára univerzálisan elfogadható választ soha nem kaptunk rájuk.
Létezett a világ keletkezésével kapcsolatban materialista illetve idealista megközelítésű válasz, amelyet a másik fél igazán nem tudott a magáévá tenni. Hasonlóképpen nehéz volt egységes választ adni arra a mindenkit izgató kérdésre, hogy mi történik mivelünk a halálunk után, és sok más kérdés is foglalkoztatott bennünket, amelyekre Balogh Béla A VÉGSŐ VALÓSÁG c. könyve és a benne leírt új filozófia választ adhat.
Fenyő Márta
fizikus, feltaláló